Консультации по финансовым вопросам

(044) 537-18-19

С ПН по ПТ, с 10 до 18

Заказать обратный звонок

Іноземні банківські рахунки стають більш доступними для українців

Іноземні банківські рахунки стають більш доступними для українців

 

Відкриття банківського рахунку за кордоном є актуальним питанням, адже на перший погляд все просто та логічно, проте той, хто хоч раз на практиці займався даним питанням, знає, що дана справа має багато перепон.

Конституцією України передбачено право громадян України вільно розпоряджатися своєю власністю, в тому числі й коштами. Отже, де і яким чином розміщувати свої кошти повинен вирішувати той, хто їх заробив. Проте, на сьогоднішній день існує ряд валютних обмежень, встановлених Національним банком України (далі — НБУ).

 

Які обмеження в сфері валютного регулювання на сьогодні діють в Україні

Зокрема, для переказу грошових коштів з України в іншу країну з метою інвестування або розміщення коштів на рахунках іноземних банках в українців існує обов’язок отримувати індивідуальну ліцензію НБУ.

Для здійснення переказів з території України в іноземній валюті в еквіваленті понад 15 000 гривень, фізичній особі необхідно надати підтверджуючі документи, а також відкрити поточний  рахунок  в іноземній  валюті, через який буде здійснюватися платіж.

Значною превагою є намагання НБУ поступово пристосувати валютне законодавство до реалій сьогодення для узаконювання праці наших заробітчан та інвесторів за кордоном.

Нема проблем з відкриттям депозиту в іноземних банках у тих, хто навчається, працює або перебуває за кордоном на легальних підставах.

Якщо фізична особа отримує за кордоном заробітну плату, стипендію, дивіденди, аліменти, пенсію, то вона може без індивідуальної ліцензії НБУ розмістити їх на рахунках в іноземних банках.

Якщо фізичній особі для здійснення інвестиції у нерухоме майно, цінні папери чи корпоративні права за кордоном не потрібно перераховувати кошти з рахунків в Україні, ліцензію отримувати теж не потрібно. Нововведення ще полягає в тому, що з положення вилучено норму про обов’язкове закриття рахунку в іноземному банку після повернення в Україну.

 

 

Як висновок, держава Україна не забороняє своїм громадянам:

  • отримувати дохід в іншій країні (при дотриманні законодавства іншої країни);
  • відкрити рахунок в іноземному банку без ліцензії за умови знаходження за межами України і не закривати його після повернення;
  • розпоряджатися коштами, заробленими за межами України.

Необхідно пам’ятати, що при відкритті банківського рахунку та отриманні доходу, як в Україні, так і за її межами, у фізичних осіб виникає обов’язок подати річну декларацію, в якій вказати загальний річний дохід, приклавши докази оплати податків в іншій країні, щоб не платити їх повторно в Україні. 

При дотриманні вищевказаних вимог, фізична особа — резидент України має право легально отримувати іноземні доходи та розпоряджатися ними як на території України так і за її межами.

Лібералізація проведення валютних операцій є однією з вимог інтеграції в ЄС. Оскільки відповідно до Угоди про асоцiацiю мiж Україною та ЄС сторони зобов’язані забезпечити вільний рух капiталу мiж громадянами, спрощення валютного регулювання в Україні буде і надалі продовжуватися. Ми уважно слідкуємо за змінами у законодавстві та в подальшому будемо надавати оперативну інформацію.

 

 

Подписаться на наши новости!

Отзывы клиентов


Виктор Литвиненко
бизнесмен,


Молодцы, мне очень понравился подход Aston FS к действительно нужной потребности.
"Разложили по полочка&quo...
Дмитрий и Ольга Тютяевы
бизнесмены,


Спасибо вашей команде за проведение интересной встречи "Как планировать свои финансы", за легкость в подаче м...
Добавить отзывВсе отзывы